menusearch
caspianhvac.ir

چرا عایق کاری کنیم؟

۱۳۹۷/۴/۱۲ سه شنبه
(0)
(0)
چرا عایق کاری کنیم؟
چرا عایق کاری کنیم؟

نگاهی به نقش بسیار مهم انرژی در زندگی امروزی و نیز اثر تعیین کننده آن در آینده انسان و کره زمین، ما را بر آن می دارد تا علاوه بر کوشش مستمر در جهت توسعه منابع سالمتر و ارزانتر انرژی، در بهینه سازی مصرف انرژی نیز اهتمام ورزیم.

در این مسیر، بهینه سازی مصرف انرژی حاصل نخواهد شد مگر با توجه خاص به بالا بردن بازده کاری مصرف کننده های انرژی و مهمتر از آن مهار اتلاف انرژی در حین مصرف آن.

در بررسی الگوی مصرف انرژی در بخش ساختمان و تاسیسات که سهم قابل توجهی از انرژی مصرفی ما را به خود اختصاص میدهد، مصرف بالای انرژی را میتوان ناشی از دو عامل زیر دانست:

۱- عدم وجود عایقکاری حرارتی  و برودتی مناسب بوسیله پشم سنگ

۲- استفاده از سیستم های حرارتی و برودتی با راندمان پایین

از میان دو عامل ذکر شده، عامل اول یعنی عدم عایقکاری  در ساختمان ها و تاسیسات، از تاثیر بالاتری برخوردار است. بر اساس آمار موجود، در حدود ۳۵% انرژی گرمایشی تولید شده در ساختمان ها از طریق دیوار های جانبی و حدود ۴۰% آن از طریق سقف و کف ساختمان، با مکانیزم هدایت، تلف شده و به هدر میرود. یعنی چیزی در حدود ۷۵% انرژی ارزشمندی که با صرف سرمایه های انسان و کره زمین تولید میگردد، تنها به دلیل سهل انگاری در نحوه مصرف آن به هدر میرود.با توجه به سناریوی پیش بینی شده در مورد وضعیت آتی عرضه و تقاضای انرژی در جهان و نقش کشور های تولید کننده نفت و گاز طبیعی در این سناریو، در کنار عواملی چون محدود بودن منابع انرژی و سرمایه گذاری های سنگین جهت اکتشاف و بهره برداری از منابع انرژی، اهمیت عایقکاری در صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی بیش از پیش مشخص میگردد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
aparatgooglefacebooktwiteryou
تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
شرکت سازنده