menusearch
caspianhvac.ir

عایق صوتی الیاف ایزوبز

۱۳۹۷/۴/۱۲ سه شنبه
(0)
(0)
عایق صوتی الیاف ایزوبز
 عایق صوتی الیاف ایزوبز

عایق صوتی الیاف ایزوبز

زندگی پر از سروصدا و ما همیشه طالب آرامش و شنیدن صدا های هنجار هستیم و هر چه بیشتر پیش می رویم بشر نسبت به حس شنوایی بیشتر توجه پیدا می کند .

نقش الیاف ایزوبز به عنوان عایق صوتی 

در دنیای امروز آلودگی صوتی بخش عمده ای از مشکلات زندگی در شهر های بزرگ به شمار می رود و اثرات زیان آور آن در واکنش های اجتماعی و سلامتی شهروندان قابل مشاهده است.
بلندی یک صوت با اندازه گیری انرژی امواجی که این صوت تولید میکند قابل اندازه گیری است . این انرژی که به آن شدت صوت گفته می شود با واحد دسیبل (dB) سنجش می گردد.
آستانه شنوایی برای گوش انسان بین ۰ تا ۱۲۰ دسیبل می باشد که از ۷۰ دسیبل به بالا برای گوش انسان درد آور می باشد.

الیاف ایزوبز

استفاده از عایق صوتی مناسب با استانداردهای جهانی به ما کمک می کند تا محیطی آرام را برای زندگی خود فراهم سازیم .
میزان صدای قابل قبول برای مکان های مختلف به شرح زیر می باشد.
بیمارستان ها ۲۰ الی ۲۵ دسیبل
اماکن مسکونی ۳۰ الی ۴۵ دسیبل
مدارس ۳۵ الی ۴۰ دسیبل
ادارات ۴۰ الی ۵۰ دسیبل

انتقال صدا

میزان انتقال صدا عددی است که میزان عایق بودن توسط هر یک از مصالح ساختمانی را مشخص می کند.و بر حسب dB بیان می شود. و هر چه این عدد در یک ماده بیشتر باشد بیانگر این است که ماده مورد نظر عایق مناسبی برای استفاده می باشد.
بسیاری از مواقع موسیقی را در داخل اتاق گوش می دهیم تا در محیط های باز ، بنابر این آشنایی با عایق صوتی مناسب می تواند تاثیر مهمی در ساختمان سازی و عایقکاری آن داشته باشد. ایزوبز برای عایقکاری دیوارهای داخلی ساختمان می تواند کاهش ۵۰ الی ۱۰۰ دسیبل نسبت به ضخامت محصول را همراه داشته باشد و همچنین عایق صوتی مناسبی برای دیوارهای مشترک و بین طبقات چند واحدی باشد.

برای جلوگیری از خروج صوت از یک واحد مسکونی نه تنها باید مواردی که برای کنترل صوت مدنظر قرار دارد را رعایت کرد بلکه باید دیوار ها ، درب ها ، کف و سقف و … را عایق کاری و ایزوله کرد
مهندس پروژه و ناظر باید دقت کند که هیچ منفذی برای تبادل صدا در محل مورد نظر وجود نداشته باشد توجه به برخی نکات هنگام ساخت می تواند به ایزوله کردن بهتر آن کمک کند . برای مثال از مهمترین نکاتی که باعث ورود و خروج صدا به داخل منزل می شود کانال های تهویه هوا ، کولر و همچنین دیوار های نازک داخلی است.

در نتیجه انتخاب عایق صوتی مناسب علاوه بر ایزوله شدن ساختمان از لحاظ صوتی میتواند در کاهش مصرف انرژی هم نقش به سزایی را ایفا کند.عایق صوتیایزوبز با بهره گیری از فناوری نانو می تواند تا ۴۰ درصد مصرف انرژی را کاهش دهد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
aparatgooglefacebooktwiteryou
تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
شرکت سازنده